کدخبر : 2010
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۷:۰۰
فاقددیدگاه
در راستای پیگیریهای دکتر علوی و دستور دکتر نوربخش:

مدیران سازمان تامین اجتماعی از درمانگاه امام رضا(ع) بازدید کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سید محسن علوی، پیرو پیگیری‌ها و نشست دکتر علوی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس با دکتر نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به منظور ارتقاء درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی به پلی کلینیک  نیز دکتر حاتمی مدیرکل پشتیبانی سازمان تأمین‌اجتماعی ، دکتر امیری مدیر درمان تامین اجتماعی فارس، دکتر صفایی مقدم معاون اداری مالی تامین اجتماعی فارس، دکتر قاسم زاده مسئول دارو و تجهیزات پزشکی تامین اجتماعی فارس، مهندس حسن شاهی کارشناس فنی و مهندسی مدیریت درمان تامین اجتماعی فارس در روز دوشنبه (۱۵ آبان ماه) از درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی لامرد بازدید کردند.

خاتمی مدیر دفتر نماینده مردم شهرستانهای لامرد و مهر در مجلس ، زاهدی مدیر درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی لامرد، دکتر حسینی مدیر شبکه بهداشت و درمان لامرد، دکتر فهیمی رئيس بیمارستان ولیعصر لامرد، خسروی عضو مجمع خیرین سلامت شهرستان و بهزادی عضو شورای شهر لامرد در جریان این بازدید از واحدهای مختلف درمانگاه حضور داشتند.

دکتر امیری مدیر درمان تامین اجتماعی فارس در بازدید از درمانگاه تامین اجتماعی لامرد، افزود: آینده بسیار خوبی برای شهرستان لامرد پیش بینی شده و باتوجه به راه اندازی کارخانه آلومینیوم و افزایش نیروی انسانی در این شهرستان و همچنین باوجود مسافت طولانی این شهرستان با مرکز استان ، ضروری است که هرچه سریعتر مدیریت درمان تامین اجتماعی نسبت به تجهیز و ارتقاء درمانگاه اقدام کند.

وی با تشکر از همراهی خیرین و مجموعه شهرستان در پیشبرد اهداف درمانگاه تامین اجتماعی لامرد، گفت: تمامی توان خود را برای توسعه تجهیزات و ارتقاء درمانگاه به کار خواهم گرفت تا بیمه شدگان از خدمات درمانی درمانگاه تامین اجتماعی لامرد رضایت کامل داشته باشند.

در ادامه دکتر حاتمی مدیرکل پشتیبانی سازمان تأمین‌اجتماعی از ارتقاء و تجهیز این درمانگاه تخصصی استقبال کرد و در تامین تجهیزات موردنیاز متخصصان درمانگاه قول مساعد داد.

همچنین عبدالرضا خاتمی مدیر دفتر نماینده مردم شهرستانهای لامرد و مهر در مجلس با ارائه گزارشی از وضعیت رشد و توسعه شهرستان افزود: لامرد در مسیر توسعه همه جانبه قرار گرفته و دکتر علوی در بدو ورود به مجلس و یکسال و نیم اخیر در خصوص  بهبود وضعیت بهداشت و درمان منطقه  از طریق وزارت بهداشت و درمان و سازمان تامین اجتماعی اقدامات و پیگیری های زیادی داشته اند و به لطف خداوند و نظر مساعد مسئولان محترم ذیربط نتایج بسیار خوبی حاصل شده است.

وی گفت: شهرستان لامرد براساس طرح آمایش سرزمین به عنوان پشتیبان عسلویه محسوب می شود و سرریز عسلویه در حوزه های مختلف خدماتی، پشتیبانی و صنایع تکمیلی در این منطقه خواهد بود.

خاتمی تاکید کرد: باتوجه به توسعه حمل و نقل هوایی و زمینی که مدنظر نماینده محترم می باشد و از آنجایی که پیش بینی می شود کارخانه ۳۰۰ هزار تنی آلومینیوم جنوب براساس تعهدات شرکت چینی در سال آینده به بهره برداری برسد و با راه اندازی نیروگاه درحال احداث سیکل ترکیبی غدیر انرژی لامرد و وجود مناطق گازی پارسیان و دیگر صنایع منطقه به تبع آن فراهم آوردن زیرساخت های خدماتی،آموزشی و درمانی بسیار ضروری است که رشد و توسعه درمانگاه تامین اجتماعی با شتاب بیشتری انجام شود.

زاهدی مدیر درمانگاه تخصصی امام رضا(ع) در این بازدید با اشاره به اینکه ۳۱ نیرو شامل کادر درمانی و اداری در حال ارائه خدمات به بیمه شدگان تامین اجتماعی هستند، بیان کرد: درمانگاه به همت خیراندیش محترم حاج عباس کاظمی ساخته شده است و توسط سازمان تامین اجتماعی تجهیز شد و در تیرماه ۹۵ به بهره برداری رسید.

وی اضافه کرد: درمانگاه در یک شیفت صبح فعالیت دارد و تمامی نوبت های متخصصان بصورت حضوری انجام می شود. ۸ هزار نفر تحت پوشش پزشک خانواده شهری درمانگاه هستند و حدود ۴۰۰ نفر بصورت روزانه ویزیت می‌شوند و از خدمات رایگان درمانگاه استفاده می کنند.

وی ادامه داد: درمانگاه شامل ۳ پزشک عمومی (پزشک خانواده)، یک متخصص داخلی، دو متخصص اطفال، ۲ متخصص زنان است و ۳ ماما در درمانگاه حضور دارند که یک ماما درحال ارائه خدمات به مادران باردار و انجام معاینات زنان و زایمان و انجام پاپ اسمیر  و ۲ ماما به عنوان مراقب سلامت به پایش رشد نوزادان و کودکان و پیگیری بیماری های مزمن می‌پردازند.

مدیر درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی با توضیحاتی درباره فعالیت بخش های اورژانس و داروخانه درمانگاه که خدمات آن بصورت رایگان انجام می شود، افزود: واحد دانپزشکی این مرکز با سه دندانپزشک و ویزیت روزانه ۶۰ بیمار به ارائه خدمات رایگان از قبیل پرکردن ، جرم گیری ، کشیدن دندان ، عکس برداری و… می‌پردازد و همچنین واحد آزمایشگاه این مرکز تمامی آزمایش ها به جز آزمایش هورمون را انجام می دهد.

زاهدی در ادامه با اشاره به فعالیت کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی در این درمانگاه بیان کرد: تعیین درصد از کارافتادگی براساس ماده ٩١ قانون تأمین اجتماعی، بررسی وضعیت اشتغال بیمه شدگان حادثه دیده ، بررسی و تأیید استراحت پزشکی ایام بیماری و بارداری بیمه شدگان و همچنین نظارت بر حسن اجرای دستورالعمل نحوه پرداخت هزینه وسایل کمک پزشکی (اروتز و پروتز) مورد نیاز بیمه شدگان برعهده  کمیسیون پزشکی تأمین اجتماعی است که بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی برای پرونده‌های پزشکی خود به لارستان و شیراز مراجعه می‌کردند و از سال گذشته با راه اندازی کمیسیون‌پزشکی تأمین اجتماعی لامرد نیز پرونده های بیمه شدگان باحضور اعضای کمیسیون درمحل درمانگاه بررسی می‌‎شود.

وی گفت: ساختمان الحاقی درمانگاه شامل نمازخانه و پانسیون پزشکان به همت خیراندیشان محترم در حال ساخت بوده که پیشرفت ۸۰ درصدی داشته است و همچنین اعتباری به منظور اجرای حصارکشی ، کف سازی و پارکینگ درمانگاه اختصاص داده شده که از ماه آینده عملیات اجرایی آن با انتخاب پیمانکار آغاز می شود.

در پایان مقرر شد در راستای پیگیری های دکتر علوی نماینده مردم در مجلس و دستور دکتر نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی که روند قانونی و نهایی شدن ارتقاء چارت تشکیلاتی درمانگاه تامین اجتماعی لامرد به پلی کلینیک هرچه سریعتر انجام شود و متخصصان قلب و عروق، مغز و اعصاب، چشم پزشک ، رادیولوژیست  و جراح عمومی و دیگر متخصص های پیش بینی شده به درمانگاه تامین اجتماعی لامرد اضافه شوند.

تجهیز درمانگاه به دستگاه اکو قلب ، نوار مغز و نوار عصب ، دستگاه تصویربرداری OPG ، تجهیز واحدهای رادیولوژی و سونوگرافی از مصوبات این سفر بود.

همچنین اضافه شدن دستگاه آزمایش های هورمونی به درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی لامرد از دیگر مصوبات سفر مدیران سازمان تامین اجتماعی به شهرستان لامرد بود که مقرر شد بلافاصله بعد از نهایی شدن ارتقاء چارت تشکیلاتی درمانگاه تامین اجتماعی لامرد انجام می شود.

Untitled-1 Untitled-2 Untitled-3 Untitled-4 Untitled-5 Untitled-6 Untitled-7 Untitled-8 Untitled-9 Untitled-10به

می پسندممدیران سازمان تامین اجتماعی از درمانگاه امام رضا(ع) بازدید کردند(۰)نمی پسندممدیران سازمان تامین اجتماعی از درمانگاه امام رضا(ع) بازدید کردند(۰)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما