کدخبر : 2134
سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۰
فاقددیدگاه

معاون وزارت راه و شهرسازی از پروژههای لامرد و مهر بازدید کرد+تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سید محسن علوی، صبح امروز سه شنبه مهندس امینی معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی به دعوت نماینده مردم شهرستانهای لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی به این حوزه انتخابیه سفر کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در این سفر به همراه نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی ، مدیرکل راه و شهرسازی لارستان و جمعی از مسئولان از دو دستگاه پل خاص در کیلومترهای ۱۹ و ۳۶ در حدفاصل گله دار تا دارالمیزان ، قطعه اول (تونل گردنه شهید باقری) و دوم لامرد-خنج و جاده مجاور منطقه ویژه اقتصادی لامرد بازدید کرد.

مهندس امینی در بازدید از تونل شهید باقری بر تسریع عملیات اجرای لاینینگ شاتکریت الیافی تونل تاکید کرد.

تونل شهید باقری با طول ۲۶۵۰ متر، بزرگترین تونل جنوب کشور محسوب می شود ، این تونل افزون بر حذف نقاط سخت گذر و پیچ های خطرناک کاهش قابل توجهی در زمان و مسافت را برای محور لامرد – خنج به وجود می آورد.

عملیات ۴۵۸ متر لاینینگ اصلی (پوشش یکپارچه بتنی مسلح سقف و دیواره ها) تکمیل شده و برای ۲۲۰۰ متر دیگر تونل از لاینینگ شاتکریت الیافی استفاده خواهد شد.

اجرای لاینینگ شاتکریت الیافی در این تونل کم نظیر است که استحکام و دوام خوب از مزایای استفاده از این تکنولوژی روز است.

این تونل تاثیرات ارزشمندی را در محور خنج به لامرد به همراه خواهد داشت و با احداث این تونل در مسیر لامرد- خنج ، طول مسیر لامرد به شیراز نیز ۴۵ کیلومتر کاهش می یابد.

اعتباری به تونل گردنه شهید باقری در دو ماهه اول سال جاری با پیگیری های دکتر علوی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای از طریق اسناد خزانه اختصاص پیدا کرد و هم اکنون مصالح مورد نیاز پروژه از ایتالیا خریداری و وارد کارگاه شده است و عملیات اجرای لاینینگ شاتکریت الیافی تونل باحضور مهندس امینی و مهندسان پروژه آغاز شد.

دستور ویژه معاون وزیر راه و شهرسازی به مهندس باقری فرد مبنی بر برگزاری جلسه با حضور مسئولان گله دار برای رفع مشکل اراضی گله دار و ارسال گزارش به وزارت راه و شهرسازی،  پیگیری احداث دو دستگاه پل عابر پیاده در فال و قول مساعد در حل مشکل مالکین اراضی واقع در مسیر لامرد-خنج و تاکید بر تسریع در عملیات لاینینگ شاتکریت الیافی تونل شهید باقری و همچنین پل های مسیر مهر- دارالمیزان از دستاوردهای این سفر بود.

ra1

ra2

ra3

ra4

ra5

ra6

ra7

ra8

ra9

ra10

ra11

ra12

ra13 ra14

ra15

ra16

ra17

ra18

ra19

ra20

ra21

ra22

ra23

ra24

ra25

ra26

ra27

می پسندممعاون وزارت راه و شهرسازی از پروژههای لامرد و مهر بازدید کرد+تصاویر(۰)نمی پسندممعاون وزارت راه و شهرسازی از پروژههای لامرد و مهر بازدید کرد+تصاویر(۰)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما